14 augustus 2018
Blauwalg in recreatiegebied Hambroekplas


BORCULO – Net nu het mooie weer is afgelopen, waarschuwt de provincie Gelderland voor blauwalg in recreatiegebied de Hambroekplas. Bij metingen door waterschap Rijn en IJssel is er een verhoogde concentratie blauwalg aangetroffen.
Ga je toch zwemmen in de plas, dan moet je rekening houden met gezondheidsklachten als irritaties aan ogen en de huid, hoofdpijn of maag- en darmklachten. De provincie adviseert mensen daarom niet in aanraking te komen met het water. Mocht je in toch in aanraking komen met het water, dan wordt geadviseerd om goed af te spoelen onder de douche.
Blauwalg ontstaat vooral in stilstaand water tussen een temperatuur van 20 tot 30 graden Celsius. Door het mooie weer van afgelopen tijd, is het water in de Hambroekplas flink opgewarmd. Hierdoor heeft de bacterie een ideale plek gevonden om zich te verspreiden. Je herkent blauwalg aan een op olie lijkende blauwgroene kleur op het water.
Advertentie:
Lees ook
29 september 2023
Beste bezoeker,
Na 12 jaar vol met nieuws, fotorapportages en meer, zal OverBorculo niet ophouden te bestaan. De website zal
16 september 2023
BORCULO – In Borculo raakte een fietsster vrijdagochtend gewond na een aanrijding met een lijnbus. De fietsster werd geraakt door de zijspiegel van
16 september 2023
HAARLO – In Haarlo staat een nieuwe editie van het Papa Zuip Festijn 2023 gepland, met optredens van Boh Foi Toch, Millennium en