22 april 2021
Monument 1925 in volle bloei


BORCULO – Vorig jaar op 4 november hadden de leerlingen van de richting Tuinontwerp en – aanleg van het Zone.college in Borculo een bijzondere gastles over de geschiedenis van Borculo en het realiseren van een kleurrijk project. Peter Nieuwenhuis, voorzitter van stichting Borculo, beleef de Berkelstad, gaf een gastles over de stormramp in 1925 en liet ondermeer filmmateriaal zien van vlak na de ramp.
Op 10 augustus 1925 voltrok zich de stormramp in Borculo. De schade aan de huizen en gebouwen was enorm. Er vielen 4 doden en ruim tweeduizend mensen raakten dakloos. Burgemeester De Muralt richtte een rampenfonds op dat ruim 3 miljoen gulden opbracht. Dit fonds kennen we tegenwoordig als Giro 555. Daarna volgde de praktijkles onder leiding van Dominick Eghuizen (Hoveniersbedrijf IDgroen) en leerkracht Mathijs Geltinck waarbij er samen met wethouder Maikel van der Neut, 1925 bostulpen werden gepoot op het eiland tussen de Burgemeester Bloemersstraat en de Korte Wal. Op deze plek werd vlak na de stormramp in 1925 een eerste monument opgericht. Hier werden alle stobben van de bomen verzameld die in Borculo en in de omgeving waren omgewaaid. Nu bloeit de tulpencycloon en herinnert ons aan de wederopbouw van Borculo na de stormramp en symboliseren de toenmalige woorden van burgemeester De Muralt: “In het voorjaar zal er een nieuw Borculo oprijzen uit de puinhopen”.
Peter Nieuwenhuis: “Wat een prachtig project om op deze wijze met de jeugd stil te staan bij de stormramp en dit kleurrijk project te maken waar we met zijn allen nog jaren van kunnen genieten in het voorjaar.”
Advertentie:
Lees ook
29 september 2023
Beste bezoeker,
Na 12 jaar vol met nieuws, fotorapportages en meer, zal OverBorculo niet ophouden te bestaan. De website zal
16 september 2023
BORCULO – In Borculo raakte een fietsster vrijdagochtend gewond na een aanrijding met een lijnbus. De fietsster werd geraakt door de zijspiegel van
16 september 2023
HAARLO – In Haarlo staat een nieuwe editie van het Papa Zuip Festijn 2023 gepland, met optredens van Boh Foi Toch, Millennium en