18 juli 2021
12 nieuwe woningen op hoek Spoorstraat / Graaf Wichmanstraat


BORCULO – De woningnood in Gelderland is hoog. Met het programma SteenGoed Benutten maakt provincie Gelderland werk van leegstand om woningen te bouwen. Met steun van de provincie worden er 185 nieuwe woningen gebouwd op leegstaande plekken in Oldebroek, Winterswijk, Wijchen en Berkelland.
Gedeputeerde Peter Kerris: “Met SteenGoed Benutten maken we plekken die al lange tijd leegstaan weer mooie plekken om te wonen. Duurzame en betaalbare woningen voor starters, ouderen en doorstromers. Meer woningen, minder leegstand!”
In Borculo gaat het om 12 woningen. Het centrum van Borculo heeft steeds te maken met leegstand. In 2018 is de gemeente met eigenaren, ondernemers en inwoners in gesprek gegaan om het centrum een nieuwe invulling te geven. Waarbij leegstand en verpaupering wordt tegengegaan en het centrum weer aantrekkelijk, leefbaar en vitaal wordt. Met steun van Steengoed Benutten wordt een voormalige supermarkt getransformeerd naar 12 sociale huurwoningen. Rondom de woningen wordt ook het openbaar gebied (her)ingericht.
Met het programma SteenGoed Benutten helpt provincie Gelderland gebieden met leegstand te veranderen in gebieden waar mensen prettig kunnen wonen en werken. Zo dragen we bij aan een schoon en gezond Gelderland: “We ondersteunen gemeenten met kennis, informatie en subsidies. SteenGoed Benutten is onderdeel van ons Actieplan Wonen, waarmee we de bouw van 45.000 woningen in Gelderland willen versnellen.”
Advertentie:
Lees ook
29 september 2023
Beste bezoeker,
Na 12 jaar vol met nieuws, fotorapportages en meer, zal OverBorculo niet ophouden te bestaan. De website zal
16 september 2023
BORCULO – In Borculo raakte een fietsster vrijdagochtend gewond na een aanrijding met een lijnbus. De fietsster werd geraakt door de zijspiegel van
16 september 2023
HAARLO – In Haarlo staat een nieuwe editie van het Papa Zuip Festijn 2023 gepland, met optredens van Boh Foi Toch, Millennium en